Põlva Vallamaja

Maarja 2, Põlva      1020 m²      2020     

Arhitektuurikonkursi võidutöö LAVALAVA annab lahenduse Põlva keskväljaku äärsele vallamajale. Uus keskväljak valmis EV100 ruumiprogrammi „Hea avalik ruum“ projektina aastal 2018 kandes nime „PUULINN“.

Vallavalitsuse hoone on Põlva keskväljaku tähtsaim hoone ning oluline mahuline aktsent. Hoone kontseptsioon lähtubki keskväljaku pikendamisest ning jätkumisest hoone sisemusse, kus väljaks saab ka vertikaalse mõõtme.

Väljak on liigendatud ristkülikukujulisteks väikevormideks ja tegevusaladeks, hoone arhitektuur astub nendega dialoogi ja liigendab fassaadi justkui erineva suurusega ekraanideks. Haljastatud katus sümboliseerib Põlva topograafilist iseloomu ning pakub puithoonele sobivat lisandust.

Detailplaneeringuga nõutud konsooli alla jäävat ruumi mõtestame kui hubast elamusruumi. Varjulembeliste taimedega palistatud kiviktaimla laadsel saarel saab mõtiskleda nii privaatselt kui väikse seltskonnaga. Suvisel ajal saab töötajaskond kasutada seda õues peetavateks nõupidamisteks.


Avatud fuajee-aatrium on esinduslik ja õdus ruum, kus on meeldiv igapäevaseid asjatoimetusi korraldada nii töötajatel kui kodanikel. Hoone puitkonstruktsioonid on eksponeeritud ka siseruumides.