Tartu Parkimismaja

Vabaduse pst 6, Tartu      9742 m²      2019      Fotod: Aerofoto Ragnar Vutt      Kaasautor: Evelyn Fridolin, Edgar Kaare     

Avalik ideekonkurss äramärgitud töö. Tööga LINNA ELEMENDID mõtestame tervikuna ühte hoonet, tänavat, linna ja tema ajalugu. Tehnilise parkla asemel soovisime hoonet linlasele.

Pikendantud Magistri tänav on uus autovaba tänav Tartu vanalinnas. Tänav ühendab Raekoja platsi Botaanikaaia, Genklubi ja Tartu uue teatriga. Sel tänaval paiknev uus hoone koosneb ajaloolisest turuplatsist inspireeritud avatud planeeringuga ärikeskusest, katuse minipargist ja parkimishoonest. Soovime siduda hoone ja linna ajaloo. Jalakäijatele mõeldud Magistri tänava võiks ümber nimetada Linnamüüri tänavaks. Linnamüür eksponeeritakse piki uut tänavat. Hoone kõrval asuvasse endisesse Shell kütusejaama võiks üle tuua Tartu infokeskuse ja uue hoone katusele linnamuuseumi väligalerii. Ärikeskus ja uus tänav elavdab linna, ajaloolised kihistused ja uued kasutusotstarbed suunavad siia külalisi. Uus tänav aitab siduda ja välja arendada jõega ristuvaid liikumissuundi. Vabaduse pst muutmisel on siin suur roll. Planeeringutega tuleb arendada välja mugavad ühendused jõepromenaadi ja linna vahel. See on eeldus, et jõe kaks kallast hakkavad kunagi taas aktiivselt kokku kõlama.

Uuel katuseplatvormil, kuhu pääseb nii liftide kui elamusliku välitrepi abil, paiknevad kohvik ja restoran ning eraldi ligipääsetav avalik ala. Osa katusest on külma aja päikesetekk, mis on kavandatud kevade- sügise- ja talve jaoks, ajaks mil soovime olla päikesele lähemal. Kohviku ja päikeseteki vahel paikneb Linnamuuseumi väligalerii. Toome ajaloo ka hoone miniparki, siin saab huvitava infoga tutvuda linlane ja turist. Siin saab seada plaane ja sihte linna matkaradade ja giidituuride jaoks.